Loty Kraków-Bazylea

Bilety Easy Jet Polska – Szwajcaria, Tanie Loty z Krakowa do Bazylei

Z ośmiu obsługiwanych kierunków tanich linii lotniczych Easy Jet z lotniska w podkrakowskich Balicach jednym jest połączenie do szwajcarskiej Bazylei. Mimo, że lotnisko w Bazylei jest ruchliwym portem lotniczym to poza tanią linią lotniczą Easy Jet nie lata tam z naszego kraju żaden przewoźnik. Z pewnością wpływ na uruchomienie tego połączenia, oprócz zapotrzebowania rynku, miała obecność bazy easyjeta na tamtejszym lotnisku.

Easy Jet z Karakowa do Bazylei lata trzy razy w tygodniu, we: wtorki (wyloty z Krakowa o godzinie 09:40), piątki (0:40) i niedziele (09:55). Od kwietnia 2014 r. godziny wylotów z lotniska w Balicach ulegają korekcie, odpowiednio na: 16:50 wt., 13:15 pt. i 11:25 niedz. Dzielącą oba lotniska odległość 939 km samoloty easyjeta pokonują w niecałe 2 godziny.

Pasażerowie w cenie biletu mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wymiarach nie większych niż: 50 x 40 x 20cm. Wymiar ten gwarantuje umieszczenie go w schowku nad siedzeniem. Teoretycznie dopuszcza się zabranie bagażu podręcznego o wymiarach nieznacznie większych, tj.: 56 x 45 x 25 cm jednakże w przypadku kompletu pasażerów na pokładzie, bagaż może być umieszczony w luku bagażowym.

Tanie Bilety Easyjet z Krakowa do Bazylei. Tanie Loty easyJet

tanie-loty-easyjet - infolinia

Lotnisko w Bazylei jest międzynarodowym portem lotniczym. Położone jest 6 km na północny-zachód od Bazylei, 22 km na południowy-wschód od francuskiego Mulhouse i 70 km na południe od niemieckiego Fryburga. Z racji swojej lokalizacji i międzynarodowego charakteru obsługujące te trzy miejscowości lotnisko oficjalnie nosi nazwę: Bazylea Mulhouse/Freiburg Airport. Jest jednym z kilku lotnisk na świecie zarządzanych przez stosowne instytucje dwóch krajów.

W tym wypadku przez Szwajcarię i Francję. Budynki lotniska podzielone są nawet na dwie oddzielne sekcje: szwajcarską i francuską. Lotnisko jest bazą filii EasyJeta – Easy Jet Switzerland. Rocznie z jego usług korzysta ok. 6 mln pasażerów. Przebiegająca w niedalekiej odległości od portu lotniczego autostrada A3 i dobre połączenia autobusowe z sąsiadującymi miejscowościami sprawiają, że dojazd do niego nie sprawia podróżnym żadnego kłopotu.

Loty Easy Jet z Bazylei Mulhouse do Krakowa są jedynym bezpośrednim połączeniem lotniczym z tego lotniska do Polski

Decydując się na przelot tanią linią lotniczą Easy Jet otrzymujemy gwarancję wysokiego standardu usług, bezpieczeństwa i solidności za stosunkowo niewielką cenę. Dodatkowo linie te w swojej ofercie często mają atrakcyjne promocje, dzięki którym zakup biletu na wybranych kierunkach może być jeszcze tańszy. O aktualnych połączeniach tego przewoźnika można dowiedzieć się z zamieszczonej na naszej stronie przeglądarki, a informacje o wszystkich promocjach, zarówno na trasie Kraków – Bazylea Mulhous/Freiburg jak i pozostałych, można uzyskać od konsultantów pod wyżej podanym numerem specjalnej infolinii.