Loty Kraków-Edynburg

Bilety Easy Jet Polska – Szkocja, Tanie Loty Kraków – Edynburg

Loty z Polski do Szkocji należą u nas do stosunkowo rzadkich destynacji. Wprawdzie, z Krakowa trasę do Szkocji obsługują dwie linie lotnicze: Easy Jet i Ryanair ale są to loty tylko do jednego miasta – Edynburga. Easy Jet połączenie na tej trasie realizuje trzy razy w tygodniu, w: poniedziałki, środy i niedziele. Od kwietnia, wraz z zmianą letniego rozkładu lotów, liczba lotów do Edynburga wzrasta. Będą to wówczas cztery dni w tygodniu: poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Wyloty z Balic następują o godzinie 10:10 (dni powszednie), 11:00 (niedziele). Czas lotu na trasie Kraków – Edynburg to 1 godzina i 45 minut.

Dzielącą oba lotniska odległość 1674 km, samoloty Easy Jeta pokonują w 1 godzinę i 45 minut. W cenie biletu wliczony jest przewoź bagażu podręcznego o wymiarach nie większych niż: 50 x 40 x 20cm. Można, przynajmniej teoretycznie, zabrać na pokład bagaż nieznacznie większy, tj.: 56 x 45 x 25 cm ale trzeba pamiętać, że w przypadku kompletu pasażerów na pokładzie, bagaż może zostać umieszczony w luku bagażowym.

 

Tanie Bilety Easyjet z Krakowa do Edynburga. Tanie Loty easyJet

tanie-loty-easyjet - infolinia

Międzynarodowy port lotniczy w Edynburgu położony jest w Szkocji, w miejscowości Turnhouse, ok. 13 km na zachód od centrum Edynburga. Jest to jedno z ważniejszych lotnisk w Wielkiej Brytanii obsługujące ponad osiemdziesiąt kierunków. Rocznie obsługuje ok. 10 mln pasażerów. Lotnisko jest bazą na największej szkockiej taniej linii lotniczej Flyglobespan, która obsługuje głównie kierunki wakacyjne, a także jednym z lotnisk węzłowych tanich linii lotniczych Easy Jet.

Lotnisko posiada jeden duży, wielopoziomowy terminal. Bardzo dobrze rozwinięta i sprzyjającą sprawnemu poruszaniu się infrastruktura i dobrze zorganizowany system komunikacji sprzyjają podróżnym w dostaniu i wydostaniu się z edynburskiego lotniska.

Z Edynburga do Polski poza tanią linią lotniczą EasyJet latającą do Krakowa, połączenia utrzymuje również tania linia lotnicza Ryanair, której samoloty kursują regularnie do: Gdańska, Krakowa i sezonowo do Poznania.

 Decydując się na przelot tanią linią lotniczą Easy Jet otrzymujemy gwarancję wysokiego standardu usług, bezpieczeństwa i solidności za stosunkowo niewielką cenę. Dodatkowo linie te w swojej ofercie często mają atrakcyjne promocje, dzięki którym zakup biletu na wybranych kierunkach może być jeszcze tańszy. O aktualnych połączeniach tego przewoźnika można dowiedzieć się z zamieszczonej na naszej stronie przeglądarki, a informacje o wszystkich promocjach, zmianach w rozkładzie lotu zarówno na trasie Kraków – Edynburg i pozostałych, można uzyskać od konsultantów pod wyżej podanym numerem specjalnej infolinii.