Loty Kraków-Londyn Gatwick

Bilety Easy Jet Polska–Anglia, Tanie loty z Krakowa do Londynu Gatwick

 Z sześciu londyńskich lotnisk, lotów do Polski nie obsługuje tylko najmniejsze z nich – lotnisko City. Pozostałe w mniejszym lub większym zakresie przyjmują latających z naszego kraju przewoźników. Dzięki, przede wszystkim, tanim liniom lotniczym najbardziej uczęszczane z naszego kraju są lotniska: Stansted (Ryanair) i Luton (głównie WizzAir), w mniejszym zaś stopniu Heathrow (PLL LOT i British Airways), a najmniej Southend i Gatwick.

Z tych ostatnich dwóch portów korzysta obecna jedynie na krajowym lotnisku w Krakowie – tania linia Easy Jet. Easy Jet już niedługo wycofuje się z obsługi połączeń między Krakowem, a Southend pozostawiając sobie realizację lotów do Londynu poprzez lotnisko Gatwick.

Tanie Bilety Easyjet z Krakowa do Londyn Gatwick. Tanie Loty easyJet

tanie-loty-easyjet - infolinia

Z podkrakowskich Balic samoloty easyjeta (Airbusy A-319) na londyńskie lotnisko Gatwick latają codziennie. Ze stolicy Małopolski wylatują o godzinie 10:30/45 (w dni powszednie), w soboty o 14:50, a w poniedziałki wyjątkowo o 12:25. Trasę o długości 1413 km pokonują w około 1,5 godziny. Pasażerowie w cenie biletu mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wymiarach nie większych niż: 50 x 40 x 20cm. Teoretycznie dopuszczalne jest zabranie bagażu podręcznego o trochę większych wymiarach, tj.: 56 x 45 x 25 cm jednakże w przypadku kompletu pasażerów na pokładzie, może on zostać umieszczony w luku bagażowym.

Międzynarodowy port lotniczy Londyn – Gatwick jest drugim po Heathrow lotniskiem obsługującym Londyn i drugim, pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego, w Wielkiej Brytanii. Rocznie z jego usług korzysta ponad 34 mln pasażerów. Gatwick dziesięciokrotnie otrzymywało tytuł najlepszego brytyjskiego lotniska. Lotnisko to jest największą bazą taniej linii lotniczej Easy Jet, drugą bazą narodowego przewoźnika British Airways, a także lotniskiem węzłowym linii: Aer Lingus, Monarch Arlines, Virgin Atlantic i przewoźników czarterowych jak: Thomas Cook Airlines i Thomson Airways.

Port ten posiada dwa olbrzymie terminale pasażerskie (Północny i Południowy) wyposażone we wszelkie udogodnienia dla podróżnych. Na wyróżnienie lotniska wpłynęła nie tylko jego infrastruktura ale i także dobra komunikacja z centrum Londynu. Gatwick posiada dobre połączenia drogowe, wiele obsługujących go linii autobusowych i własną, umieszczona przy Terminalu Południowym stację kolejową. Kursuje z niej Gatwick Express.

Z lotniska Londyn – Gatwick jedynie tania linia lotnicza EasyJet obsługuje połączenie do Polski latając do portu lotniczego w Krakowie – Balicach.

Decydując się na przelot tanią linią lotniczą Easy Jet otrzymujemy gwarancję wysokiego standardu usług, bezpieczeństwa i solidności – wszystko za stosunkowo niewielką cenę. Dodatkowo linie te w swojej ofercie często zachęcają pasażerów do korzystania z ich usług akcjami promocyjnymi. Dzięki promocjom zakup biletu na wybranych kierunkach może być jeszcze tańszy. O aktualnych połączeniach tego przewoźnika można dowiedzieć się z zamieszczonej na naszej stronie przeglądarki, a informacje o promocjach i zmianach godzin wylotów, zarówno na trasie Kraków – Londyn Gatwick jak i pozostałych, można uzyskać od konsultantów pod wyżej podanym numerem specjalnej infolinii.